Email úspěšně odeslán.
Odeslat další e-mail.
Vyhledání alternativy
Rádi Vám ušetříme čas při hledání vhodné alternativy k uvedenému produktu, který nemusí zcela vyhovovat Vašim představám a nenašli jste jiný vhodný produkt. Vyplňte prosím formulář níže a my se vynasnažíme o uspokojení Vašich požadavků, v co možná nejkratší době.
Vaše jméno:*
Váš email:*
Upřesnění hledání:*
* pole označená hvězdičkou,musí být vyplněny
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů
x
Email úspěšně odeslán.
Zpět na formulář
Garance nejnižší ceny
Máte zájem o nižší cenu? Napište nám na sebe kontakt (e-mail nebo telefon) a my se Vám ozveme!
Vaše jméno:
Váš email:
Váš telefon:
Produkt:
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Jak to běžně funguje?

Vážení zákazníci, garantujeme Vám u nás nákup vždy za tu nejlepší cenu.

Našli jste někde jinde identický produkt (shodné oznažení a EAN) za nižší cenu než nabízíme my?

Pošlete nám o tom informaci (napište do poznámky objednávky), případně odkaz a my cenu dorovnáme nebo nabídneme ještě nižší! V pokladně při garanci nevyužívejte volbu ON-LINE PLATBY!

Nabízíme všechny eshopy tento produkt za stejnou cenu?

Pošlete nám o tom informaci (napište do poznámky objednávky), případně odkaz a my Vám garantujeme dodatečnou slevu minimálně 5%. V pokladně při garanci nevyužívejte volbu ON-LINE PLATBY!

Výše slevy bude záležet na objemu objednávky.

Na co se akce garance nevztahuje?

Garanci nelze uplatnit na již slevněné akční položky, automatické slevy a uplatněné slevové kódy. Garanci dále neposkytujeme na produkty z jiných než CZ distribucí, kde mimojiné nelze garantovat minimální hranici záruční doby.

x
Garantujeme Vám nejnižší ceny svítidel a osvětlení! více informací zde
Kategorie
Výprodej
Poukazy
Provozovatel Obchodní podmínky Rady a Tipy Kontakty
Svítidla podle umístění
Využijte dopravu ZDARMA za nákup už od 1000Kč a navíc vrátíme vám 5-10% ceny nákupu u vybraných výrobců! Platí pouze toto léto!
Hl.stranaJak vybírat svítidla Jak na výběr venkovního osvětlení

Jak na výběr venkovního osvětlení

Nejen v naší domácnosti, ale i ve venkovním okolí potřebujeme zajistit kvalitní osvětlení. K tomuto účelu jsou zde venkovní svítidla, speciálně navržená tak, aby odpovídala specifickým nárokům, jež jsou na ně kladeny. Vybíráte-li např. vestavné venkovní stropní svítidlo, nástěnné či závěsné nezapomeňte si ověřit několik detailů.

Venkovní osvětlení domu, které je určeno speciálně pro použití v exteriéru, musí odolat přírodním vlivům, s nimiž se setká v průběhu celého roku. Jedním z požadavků na kvalitní venknovní osvětlení je zamezení vniknutí vlhkosti a vody do vnitřních částí, které jsou v době používání pod elektrickým proudem. S pomocí odolných materiálů by měla být navíc zajištěna dlouhá živostnost celé konstrukce.

Funkční či dekorativní?

Požadavky na ideální venkovní osvětlení se liší zákazník od zákazníka a dům od domu. Nabídka se tedy velmi rozšířila a tak je možné vybírat z široké palety výrobků, přesně odpovídajících konkrétnímu místu a stavbě. Obrovskou rozmanitost a variabilitu skvěle dokreslují různé typy venkovního osvětlení, kdy dnes můžete pořídit venkovní nástěnná svítidla k umístění na svislé stěny domů a venkovních objektů a to jak klasické provedení s vyměnitelným zdrojem, tak venkovní led osvětlení s vestavěným zdrojem, venkovní závěsné svítidlo k umístění do vnitřních částí pergol a různých druhů nápaditých přístřešků, zahradní osvětlení v podobě venkovních sloupků, které najdou využití i v okolí přístupových cest a v neposlední řadě zemní svítidla s velkou odolností nejen proti vlhkosti, ale i mechanickému tlaku. Mezi výše zmíněnými typy moderní led svítidla spíše designově laděná, ale i velmi tradiční, stylová, rustikální či plně klasické/funkční provedení prosté designu. Není rozdílu, zda si vybíráte venkovní svítidla k nové rodinné vile nebo na sto let starou chatu. V obou případech na vás čeká celá škála možností, které si pro zjednodušení můžete pomocí jednoduchých filtrů snadno nastavit.

 

Solární osvětlení

Samostatnou kapitolou je výběr solárního osvětlení, se stále zvyšující oblibou zvláště v poslední době. Umisťuje se nejčastěji do zahrady, skalky apod. jako zajímavé a relaxační doplňky, které navíc svým osvětlením dle tvaru a provedení ukazují zajímavý pohled tohoto místa i ve večerních hodinách. Můžeme tak vidět dekorace v podobě zvířat, tvarů, povrchů a velikostí jako skvělé bezúdržbové doplňky v okolí objektů kde žijeme. Díky led technologii a solárnímu systému nabíjení baterie se zároveň nemusíme starat o přípojování na elektrický rozvod a řešit mimo jiné i bezpečnost v budoucích letech.

Technická data a Bezpečnost

Pro venkovní svítidla je hlavní hodnotou tzv. Krytí IP. Tento údaj určuje odolnost svítidla proti vodě a tlaku. Obecně jsou venkovní svítidla navrhována s krytím min. IP42 a vyšším. Pro lepší pochopení tohoto standardu, uvádíme přehlednou tabulku co jaká hodnota znamená:

zdroj: Wikipeda.org

Z uvedeného vyplívá, že v místech kde dochází ke styku s vodou v různém rozsahu je potřeba volit svítidla s krytím min. IP44 (běžně stěny domů, pergol, altánů a dalších objektů), při extrémních podmínkách např. V bazénech je zpravidla voleno nejvyšší krytí IP68. Pro mechanickou odolnost, např. u zemních a pojezdových svítidlech je potřeba dbát na IP6x. Všechny tyto normy a zásady výrobci dobře znají a tak nemusíte mít obavu o vaši bezpečnost, nicméně mít na paměti tyto zásadní údaje pro vhodnost použití.

Související odkazy
Líbí se vám náš článek? Sdílejte ho s ostatními...
Používáme cookies pro správné fungování e-shopu a pro analytické účely. Více informací