Email úspěšně odeslán.
Odeslat další e-mail.
Vyhledání alternativy
Rádi Vám ušetříme čas při hledání vhodné alternativy k uvedenému produktu, který nemusí zcela vyhovovat Vašim představám a nenašli jste jiný vhodný produkt. Vyplňte prosím formulář níže a my se vynasnažíme o uspokojení Vašich požadavků, v co možná nejkratší době.
Vaše jméno:*
Váš email:*
Upřesnění hledání:*
* pole označená hvězdičkou,musí být vyplněny
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů
x
Kategorie
Výprodej
Poukazy
Provozovatel Obchodní podmínky Rady a Tipy Kontakty
Svítidla podle umístění
Využijte dopravu ZDARMA za nákup už od 1000Kč a navíc vrátíme vám 5-10% ceny nákupu u vybraných výrobců! Platí pouze tuto zimu!
Hl.stranaJak vybírat svítidla Nebojte se výběru nástěnných venkovních svítidel

Nebojte se výběru nástěnných venkovních svítidel

Osvětlení vašeho domu a zahrady by mělo být v prvé řadě promyšlené a dobře zvolené. Asi není úplně prozíravé jednoduše přijít do obchodu a koupit první světlo, které vám padne pod ruku. Venkovní osvětlení je třeba vybírat s přihlédnutím k celoročnímu klimatu a designu samotného domu. Na trhu dnes již existuje prakticky vše, co si jen dokážete představit. Mezi nejpoužívanější patří nepochybně venkovní nástěnné osvětlení.

Zmíněný druh může být jak nenápadný, tak velmi výrazný. Záleží jen na vás a stylu vašeho bydlení - k výběru jsou od kasických stylů, kdy hledíte především na funkčnost, přes moderní a designové, které jsou již více rozmanitých tvarů, materiálů a provedení až po rustikální pro domy ve starším/retro stylu. Tento článek nemá sloužit k tomu, abychom vám radili konkrétní modely. Chceme vás jen nasměrovat správným směrem a ukázat hlavní výhody, které venkovní nástěnné osvětlení přináší.

Nutnost zvýšené odolnosti především

Je jasné, že každé venkovní nástěnné svítidlo musí splňovat hned několik bezpečnostních kritérií. Zabráníte tak tomu, aby světlo jakkoliv reagovalo na sluneční záření, teploty pod bodem mrazu nebo deštivé počasí. Proto vybírejte jen taková světla, jež mají IP (hodnotu ochrany před vlhkem a vodou) 44 a výše. Máte tak jistotu, že do světla nezateče a nedojde díky tomu k jeho nefunkčnosti nebo dokonce k úrazu el. Proudem. Stejně tak použitý materiál musí být odolný a barevně stálý, na což výrobci myslí a tak zpravidla jejich venkovní varianty jsou odolnější proti povětrnostním vlivům než interiérové varianty.

Tyto informace by měl každý solidní prodejce uvádět mezi specifiky daného výrobku. V našem obchodě je naleznete u každé položky v části „Technické parametry". Pokud by jste je nenašli, neváhejte se na ně zeptat. Jsme tu pro vás!

Varianta s čidlem jako základ vašeho pohodlí a úspory

Při nákupu osvětlení u vchodových dveří vám doporučujeme venkovní nástěnné svítidlo s čidlem. Tyto výrobky fungují tak, že se světlo (po setmění) automaticky aktivuje při zaznamenání pohybu. Nemusíte tak již zažívat situace, kdy bojujete s nákupní taškou, dolujete v kabelce či kapse u bundy klíče od domu a svítidlo musíte zapínat čelem nebo loktem.

 

Pro jaké zdroje se nástěnná venkovní svítidla konstruují?

Zdroje se nejčastěji používají typické zdroje s paticí E27 nebo zmenšeným závitem E14. Pokud neznáte označení, jedná se o šroubovací závit, který znáte z klasických žárovek a úsporek. Oba tyto typy zdrojů jsou v dnešní době vytlačovány moderními LED zdroji se stejným závitem.

V podobě LED žárovky dostáváte do ruky zdroj s okamžitým rozsvícením a navíc velmi dlouhodobý a úsporný provoz (až 50000h, při běžné spotřebě 5-12W dle zvolené varianty, což je ekvivalent 40-70W klasické varianty.)

Venkovní nástěnná svítidla s touto paticí jsou velmi oblíbené, jak by ne, jednoduše do něj seženete náhradní žárovky a je skutečně snadné si je vyměnit sami, bez jakékoliv pomoci. Druhou možností je venkovní nástěnné led svítidlo se zdrojem přímo vestavěným, kde není potřeba jakákoliv výměna. Tento typ osvětlení také šetří domácnostem spotřebu energie, což je v dnešní době velmi žádoucí.

A jak je to s výrobci? Vzhledem ke známosti všeho co je potřeba k výběru, nezáleží tolik zda si vyberete venkovní nástěnné svítidlo Massive, Eglo, Searchlight, Philips atd. Kdy každý výrobce pamatuje na každého zákazníka. Ve finále jde především o výborný poměr kvality a ceny, což venkovní nástěnné svítidlo s paticí e27 v podstatě od jakéhokoliv výrobce, rozhodně je. Záleží pak již jen na použitých materiálech a stylu.

Nejste si úplně jistí? Pomůžeme vám!

Pokud si s výběrem nejste jisti, neváhejte nás kontaktovat. Jsme tu od toho, abychom Vám s výběrem pomohli! Prodáváme svítidla již několik desítek let, provádíme návrhy osvětlení a sdílíme naše znalosti s vámi. Svěřte se do naší péče a my se vynasnažíme aby jste byli spokojeni!

Související odkazy
Líbí se vám náš článek? Sdílejte ho s ostatními...
Používáme cookies pro správné fungování e-shopu a pro analytické účely. Více informací