Kategorie
Výprodej
Poukazy
Provozovatel Obchodní podmínky Rady a Tipy Kontakty
Svítidla podle umístění
Využijte dopravu ZDARMA za nákup už od 1000Kč a navíc vrátíme vám 5-10% ceny nákupu u vybraných výrobců! Platí pouze tento podzim!

Zima to má spočítané, osvětlujeme cesty

Venkovní osvětlení terasyZima, která letos svou celou sílu neukázala je již válcována vysokými teplotami nastupujícího jarního období. To je právě čas na venkovní osvětlení kolem domů, kanceláří, vůbec venkovních staveb a obslužných ploch. Těm se budeme dnes věnovat.

K lepší orentaci okolo domu, automobilových stání, chodníků a cest slouží kategorie zemních a pojezdových svítidel. Ty jsou zpravidla dvou konstrukcí. Jedny, které se zapichují do hlíny a druhé, v současné době stále oblíbenější jsou svítidla zapušťěná přímo do podkladních materiálů - do dreva, zámkové dlažby, asfaltových a betonových ploch apod.

Tato svítidla jsou zpravidla vybavena zvýšenou odolností proti zatížení a můžete tedy po nich chodit, jezdit a běžně mechanicky zatěžovat, zkrátka Osvětlení parkovacího stánívelmi funkční a použitelné typy osvětlení.

Jak poznáte, že jde o vhodná svítidla k umístění do země?

Vyjma správného zařazení v kategorii zemních světel, je to především hodnota krytí, označovaná IP a jeho číselná hodnota XY. První číslo (X) označuje mechanickou odolnost, kdy její hodnota by měla dosahovat nejvyšší hodnoty, tedy čísla 6. Druhé číslo ozačuje odolnost proti vodě, což v tomto případě je minimálně hodnota čísla 6 a vyšší.

Běžně tedy tyto svítidla dosahují hodnoty krytí IP67, což je zárukou pro vhodnost aplikace jako zemního svítidla. Více o stupních krytí se dočtete zde.

Doporučujeme:

Výrobou zemních svítidel se zabývá více výrobců, my však doporučíme zejména výrobce nejen zemních svítidel SLV dříve BIGWHITE. Solidní konstrukce a použité materiály Vám zajistí dlouhou životnost, použitelnost i vícenásobnou aplikaci (při potřebě instalace na jiné místo z původního). Níže uvádíme nejběžnější modely oceněné zákazníky.

Zemní svítidlo SLV Bigwhite 227684Pojezdové svítidlo SLV 277680 BigwhitePojezdové zemní osvětlení Paulmann 93774

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pro zákazníky, kteří hledají levnější produkty potom doporučíme tyto alternativy:

Zemní svítidlo Kanlux 07171Kanlux 07170 pojezdnové zemní světloZemní svítidlo pojezdové Nowodvorski 4454Zemní světlo pro pojezd Kanlux 07281 DL-2LED6
Pokud by jste si nevěděli s výběrem rady nebo potřebovali jakékoliv informace, neváhejte nás kontaktovat! Budeme se Vám rádi věnovat.

Váš tým Uni-Svítidla.cz

Líbí se vám náš článek? Sdílejte ho s ostatními...
Používáme cookies pro správné fungování e-shopu a pro analytické účely. Více informací