Email úspěšně odeslán.
Odeslat další e-mail.
Vyhledání alternativy
Rádi Vám ušetříme čas při hledání vhodné alternativy k uvedenému produktu, který nemusí zcela vyhovovat Vašim představám a nenašli jste jiný vhodný produkt. Vyplňte prosím formulář níže a my se vynasnažíme o uspokojení Vašich požadavků, v co možná nejkratší době.
Vaše jméno:*
Váš email:*
Upřesnění hledání:*
* pole označená hvězdičkou,musí být vyplněny
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů
x
Email úspěšně odeslán.
Zpět na formulář
Garance nejnižší ceny
Máte zájem o nižší cenu? Napište nám na sebe kontakt (e-mail nebo telefon) a my se Vám ozveme!
Vaše jméno:
Váš email:
Váš telefon:
Produkt:
Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů
Jak to běžně funguje?

Vážení zákazníci, garantujeme Vám u nás nákup vždy za tu nejlepší cenu.

Našli jste někde jinde identický produkt (shodné oznažení a EAN) za nižší cenu než nabízíme my?

Pošlete nám o tom informaci (napište do poznámky objednávky), případně odkaz a my cenu dorovnáme nebo nabídneme ještě nižší! V pokladně při garanci nevyužívejte volbu ON-LINE PLATBY!

Nabízíme všechny eshopy tento produkt za stejnou cenu?

Pošlete nám o tom informaci (napište do poznámky objednávky), případně odkaz a my Vám garantujeme dodatečnou slevu minimálně 5%. V pokladně při garanci nevyužívejte volbu ON-LINE PLATBY!

Výše slevy bude záležet na objemu objednávky.

Na co se akce garance nevztahuje?

Garanci nelze uplatnit na již slevněné akční položky, automatické slevy a uplatněné slevové kódy. Garanci dále neposkytujeme na produkty z jiných než CZ distribucí, kde mimojiné nelze garantovat minimální hranici záruční doby.

x
Garantujeme Vám nejnižší ceny svítidel a osvětlení! více informací zde
Kategorie
Výprodej
Poukazy
Provozovatel Obchodní podmínky Rady a Tipy Kontakty
Svítidla podle umístění
Využijte dopravu ZDARMA za nákup už od 2000Kč a navíc vrátíme vám 5-10% ceny nákupu u vybraných výrobců! Platí pouze tento podzim!
Hl.stranaJak vybírat svítidla Vybíráme koupelnové osvětlení

Vybíráme koupelnové osvětlení

Nakupujete-li koupelnová svítidla, je potřeba si uvědomit, že většina koupelen, zvláště v bytech není vybavena žádným oknem a pokud ano, tak jen velmi malým, které nesplňuje základní požadavky na delší pobyt v místnosti s přirozeným světlem. Už proto je potřeba osvětlení do koupelny pořizovat s vyšší pečlivostí než do pokojů prosvětlených denním světlem.

Rozdělení koupelnového osvětlení

Prve je potřeba se zaměřit na rozměry koupelny a rozmístění jednotlivého zařízení, jako je vana, sprchový kout, záchod, zrcadla apod. Zpravidla rozdělujeme svítidla do koupelny na stropní svítidla, sloužící jako centrální osvětlení, které aktivujete zpravidla vždy při vstupu do koupelny. Nezřídka mohou centrální koupelnové osvětlení tvořit vhodně rozmístěná nástěnná svítidla v dostatečném počtu.

Druhou skupinou, kterou využíváte opět velmi často, jsou koupelnová svítidla nad zrcadlo. Vybírejte vždy svítidla odpovídající velikosti zrcadla, aby s dostatečnou intenzitou osvětlili co možný největší plochu zrcadla a vy jste tak měli jasný a plnohodnotný přehled při tvorbě účesu, holení a dalších běžných činnostech, které jsou před zrcadlem vykonávány. V nabídce jsou varianty s připojením na 230V a centrálním vypínačem, najdete zde ale také koupelnové svítidlo s vypínačem vlastním.

Poslední skupinou, kterou ocení výhradně ženy jsou koupelnová zrcadla s osvětlením. Tato osvětlená zrcadla a zrcátka, pro detailní zobrazení vaší tváře a zpravidla s možností natáčení a přibližování přímo před obličej k zajištění maximálního detailu zobrazení. Podsvícení poskytne dostatečný světelný komfort, díky kterému Vám neunikne žádný detail vaší tváře.

Koupelna = voda, jak je to s bezpečností?

Z důvodu ochrany před úrazem el. proudem, by jste se neměli pokoušet instalovat koupelnové osvětlení k bezprostřední vzdálenosti k vaně, sprchovému koutu, umyvadlu nebo bidetu (samozřejmě ani dovnitř). Od okrajů zmiňovaného koupelnového vybavení je nutné dodržovat minimální vzdálenost 2,25 m do výšky a 0,6m do šířky. Víme, že v některých případech není snadné tuto vzdálenost dodržet (malé panelákové koupelny).

Myslete ale na vaše zdraví a zdraví vaší rodiny. Raději si chvíli lámejte hlavu se správným umístěním, než abyste byli nuceni volat sanitku. Koupelnová nástěnná svítidla zpravidla mohou být umístěna v dostatečné vzdálenosti a není třeba porušovat stanovený odstup. Jak bezpečně řešit rozmístění svítidel v koupelně vypovídá podrobně toto schéma:

ZÓNA 0 - Vnitřní prostory vany nebo sprchového koutu. Zde se nedoporučuje instalace svítidel.


ZÓNA 1 - Prostory od vany nebo sprchového koutu až do výšky 2,25m. Zde se nedoporučuje instalace svítidel.


ZÓNA 2 - Prostory okolo vany nebo sprchového koutu do vzdálenosti 0,6m a výše než 2,25m se mohou instalovat svítidla pokud zde nehrozí postříkání svítidla stálým proudem vody. Tato svítidla mají mít nejnižší hodnotu krytí IP 44.


ZÓNA 3 - Ostatní prostory, kde pokud nehrozí přímý styk s vodou ani kondenzace vodních par, je možné použít svítidla s hodnotou krytí od IP 21.

 

 

Co znamená hodnota IP?

IP hodnota je údaj, jenž nám říká, jak moc, je dané svítilo chráněné před vniknutím prachu a vnější vlhkostí. Ve většině místností to nemusíte vůbec řešit, v koupelně si tuto hodnotu ale vždy zkontrolujte. Jak již bylo znázorněno na schématu - minimální výše IP pro osvětlení v koupelně v předepsané vzdálenosti od zdroje vody je 44. V malých, špatně větraných koupelnách toto pravidlo dodržujte bez výjimky - tedy vždy ip 44 koupelnové svítidlo. Naopak u velkých koupelen, resp. Ještě dál v zóně 3, si můžete pořídit o něco méně chráněné nástěnné či stropní svítidlo do koupelny (min. hodnota IP - 21).

 

Nejste si úplně jistí? Pomůžeme vám!

Pokud si s výběrem nejste jisti, neváhejte nás kontaktovat. Jsme tu od toho, abychom Vám s výběrem pomohli! Prodáváme svítidla již několik desítek let, provádíme návrhy osvětlení a sdílíme naše znalosti s vámi. Svěřte se do naší péče a my se vynasnažíme aby jste byli spokojeni!

Související odkazy
Líbí se vám náš článek? Sdílejte ho s ostatními...
Používáme cookies pro správné fungování e-shopu a pro analytické účely. Více informací